BİLİMSEL PROGRAM


17 HAZİRAN 2021, PERŞEMBE
SALON 1 SALON 2 SALON 3
13:00-13:30 AÇILIŞ TÖRENİ

Açılış Konuşmaları

M.Cenk Ecevit
Türk Rinoloji Derneği Genel Sekreteri ve Kongre Bilimsel Sekreteri

Tayfun Kirazlı
Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı


Mustafa Gerek
Türk Rinoloji Derneği Yönetim Kurulu ve Kongre Eş Başkanı

Sema Başak
Türk Rinoloji Derneği Yönetim Kurulu ve Kongre Eş Başkanı

Kongre Onursal Konuşması
Metin Önerci
Türk Rinoloji Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı
13:30-15:00 SEPTOPLASTİ
Oturum Başkanı: Fikret İleri
Moderatör: Orhan Özturan

Panelistler: Elif Altuntaş, Süleyman Özdemir, Alper Ceylan, Hazan Başak
KONKA CERRAHİSİ
Oturum Başkanı: Metin Önerci
Moderatör: Kemal Değer

Panelistler: İrfan Kaygusuz, Bengü Çobanoğlu, Yusuf Kızıl, Uygar Levent Demir
ALERJİ KURSU
ART Kılavuzu; Alerjik Rinit ve İlişkili Hastalıklar


13:30-14:00 Açılış ve Kursun Tanıtımı
Türk Rinoloji Derneği Eş-Başkanları: Mustafa Gerek ve Sema Başak
ART Kılavuzu Editörü: M. Cenk Ecevit
Adım Adım Alerjik Rinit Grubu Sözcüsü ve Kurs Başkanı: Bülent Topuz
14:00-14:30 Fizyopatoloji
Aslı Şahin Yılmaz, Hüseyin Baki Yılmaz
14:30-15:00 Alerjik Rinit Tanı
Erol Keleş, Tuncay Tunçcan
15:00-15:30 Prick Test
Salih Çanakçıoğlu, E. Deniz Gözen Tan
15:30-16:00 İn Vitro Testler
Kıvanç Günhan
16:00-17:00 Farmakolojik Tedavi
Emine Elif Altuntaş, Adem Bora, Kasım Durmuş
17:00-17:30 İmmünoterapi
Berna Uslu Coşkun
17:30-18:00 Alerji Polikliniği
Müge Özcan
18:00-19:00 Vaka Tartışması
Salih Çanakçıoğlu, Cemal Cingi, Nesil Keleş Türel, Müge Özcan, Kemal Uygur, Berna Uslu Coşkun, Mustafa Kemal Adalı, İlknur Haberal Can, Aslı Şahin Yılmaz, Erol Keleş, Kıvanç Günhan, Emine Elif Altuntaş, Yasemin Korkut, M. Cenk Ecevit, Hülya Eyigör, Cüneyt Orhan Kara, Bülent Topuz
15:00-15:30 Ara
15:30-17:00 ENDOSKOPİK SİNÜS CERRAHİSİ
Oturum Başkanı: Çağatay Akçalı
Moderatör: Semih Sütay

Panelistler: Emel Çadallı Tatar, Tuba Bayındır, Engin Dursun, Fadullah Aksoy, Erdoğan Gültekin
RİNOPLASTİ
Oturum Başkanı: Metin Önerci
Moderatör: Raşit Midilli

Panelistler: Kıvanç Günhan, Tamer Erdem, Ceren Günel, Işıl Adadan Güvenç, Barlas Aydoğan
18 HAZİRAN 2021, CUMA
SALON 1 SALON 2
08:00-08:50 BİLDİRİ OTURUMU 1
Oturum Başkanı: İlknur Haberal Can

SB-01, SB-02, SB03, SB-04, SB-05
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız
BİLDİRİ OTURUMU 2
Oturum Başkanı: Süha Beton

SB-06, SB-07, SB08, SB-09, SB-10
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız
08:50-09:00 Ara
09:00-10:30 KAFA TABANI CERRAHİSİ
Oturum Başkanı: Babür Küçük
Moderatör: Cem Meço

Panelistler: M. Cenk Ecevit, Cem Saka, Özgür Tarkan, Serdar Özer, Sercan Göde
DOLGU BOTOKS
Oturum Başkanı: Asım Kaytaz
Moderatör: Berna Uslu Çoşkun

Panelistler: Tevfik Sözen, Alper Can Çağıcı, Gökçe Şimşek, Tülay Erden Habeşoğlu
10:30-11:00 Ara
11:00-12:30 KONKA HASTALIKLARI TANI VE TEDAVİ
Oturum Başkanı: İsmail Topçu
Moderatör: Sema Başak

Panelistler: Adin Selçuk, Ercan Pınar, Erol Keleş, İbrahim Çukurova
NAZAL POLİPOZİS GÜNCEL TANI VE TEDAVİLER
Oturum Başkanı: Levent Soylu
Moderatör: Nesil Keleş Türel

Panelistler: Şenol Çomoğlu, Müge Özcan, Serdar Özer, Sercan Göde, Özgür Kemal
12:30-13:30 Öğlen Arası
13:30-15:00 ALERJİK RİNİT TANI VE TEDAVİSİ
Oturum Başkanı: Salih Çanakçıoğlu
Moderatör: Bülent Topuz

Panelistler: Kemal Uygur, Yasemin Korkut, Mustafa Kemal Adalı,Hülya Eyigör
MİNİMAL İNVAZİV RİNOPLASTİ
Oturum Başkanı: Cemal Cingi
Moderatör: Metin Önerci

Panelistler: Cemal Cingi, Halis Ünlü, Gürkan Keskin, Raşit Midilli
15:00-15:30 Ara
15:30-17:00 KOKU HASTALIKLARI TANI VE TEDAVİSİ
Oturum Başkanı: Suat Turgut
Moderatör: M. Cenk Ecevit

Panelistler: Aytuğ Altundağ, İsmail Koçak, Melih Çayönü, Zahide Mine Yazıcı
REVİZYON RİNOPLASTİ
Oturum Başkanı: Halis Ünlü
Moderatör: Barlas Aydoğan

Panelistler: Eren Taştan, Selçuk İnanlı, Gürkan Keskin, Taşkın Yücel, Yusufhan Süoğlu
19 HAZİRAN 2021, CUMARTESİ
SALON 1 SALON 2
08:00-08:50 BİLDİRİ OTURUMU 3
Oturum Başkanı: Aslı Şahin Yılmaz

SB-11, SB-12, SB13, SB-14, SB-15
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız
BİLDİRİ OTURUMU 4
Oturum Başkanı: Özgür Tarkan

SB-16, SB-17, SB18, SB-19, SB-20
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız
08:50-09:00 Ara
09:00-10:30 ENDOSKOPİK TÜMÖR CERRAHİSİ
Oturum Başkanı: Kemal Değer
Moderatör: Bülent Karcı

Panelistler: Şenol Çomoğlu, Süha Beton, Fikret Kasapoğlu, Sabri Uslu, Barlas Aydoğan
EPOS 2020 NE GETİRDİ
Oturum Başkanı: Oğuz Öğretmenoğlu
Moderatör: Müge Özcan

Panelistler: Aslı Çakır Çetin, Nesibe Gül Yüksel Aslıer, Bülent Öcal, Özer Erdem Gür
10:30-11:00 Ara
11:00-12:30 SANDOZ UYDU SEMPOZYUMU
UZMANLARIN PENCERESİ'NDEN ALERJİK RİNİT

Moderatör: M. Cenk Ecevit

Panelistler: Aslı Şahin, Serdar Özer, Nagihan Bilal
HORLAMA CERRAHİSİ
Oturum Başkanı: İrfan Yorulmaz
Moderatör: Mustafa Gerek

Panelistler: Murat Turhan, İlker Akyıldız, Selma Fırat, Mehmet Ali Babademez, Ahmet Emre Süslü
12:30-13:30 Öğlen Arası
13:30-15:00 APNE CERRAHİSİ
Oturum Başkanı: Tayfun Kirazlı
Moderatör: Kürşat Murat Özcan

Panelistler: Timur Akçam, Cüneyt Orhan Kara, Ömer Karakoç, Yeşim Başal
COVİD -19 ve RİNOLOJİ
Oturum Başkanı: Özgür Yiğit
Moderatör: Emel Çadallı Tatar

Panelistler: Sema Zer Toros, Serap Köybaşı Şanal, Şenol Polat, Özgür Kemal
15:00-15:30 Ara
15:30-17:00 RİNOLOJİDE BİYOLOJİKLERİN YERİ
Oturum Başkanı: Mehmet Koyuncu
Moderatör: Mustafa Cenk Ecevit

Panelistler: Nuray Bayar Muluk, İlknur Haberal Can, Selim Erbek, İbrahim Sayın
YÜZ VE CİLT LEZYONLARINA YAKLAŞIM
Oturum Başkanı: Nazım Korkut
Moderatör: Fazıl Apaydın

Panelistler: Timur Akçam, Görkem Eskizimir, Erdem Eren
17:00-17:15 KAPANIŞ